BASIN VE KAMUOYUNA...

BASIN VE KAMUOYUNA... 16 Ocak 2017, Pazartesi

Sayın
BASIN EMEKÇİLERİ, SEVGİLİ CANLAR.
SON GÜNLERDE YANDAŞ MEDYA ARACILIĞIYLA, BAZI YANDAŞ KİŞİLER TOPLUMUMUZOA AYRIMCILIK YAPARAK NEFRET SUÇU İŞIEOİKIERİ GİBİ, İNANÇLARIMIZA, ALEVİ KURUMLARIMIZA VE KURUM YÖNETİCİLERİMİZE HAKARETLER ETMEKTEDİRLER.
DİN VE VİCDAN HÜRRİYETİ, ANAYASAMIZDA DA, İMZALADIĞIMIZ ULUSLARARASI İNSAN HAKLARI EVRENSEL SÖZLEŞMELERİNDE DE KORUNAN TEMEL İNSAN HAKLARINDANDIR.
ANAYASAMIZIN 10.MADDESİ AÇKÇA'DEVLETİN TÜM İNANÇLAR KARŞISINDA EŞİT MESAFEDE DURMASINI "TEMİNAT ALTINA ALMIŞTIR.
HİÇ BİR İNANÇ RESMİ OTORİTEYE NE OLUP OLMADIĞINI KANITLAMAKLA YÜKÜMLÜ TUTULAMAZ. HİÇ BİR İNANÇ; O İNANÇTAN OLMAYANLARCA TANIMLANAMAZ...
BU ANAYASAL HAK NEDENİYLE; GEREK BİZ ALEVİLERİN VE GEREKSE DİĞER TÜM İNANÇLARIN; TANIMLANMAYA DEĞİL, İNANDIKLARI GİBİ, HAKARETE, BASKIYA VE KATLE UĞRAMADAN YAŞAMAYA İHTİYAÇLARI VARDIR..
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLİ ÖĞRETİM ÜYESİ ABDÜLKADİR ŞEN İLE TÜRKMEN ALEVİ BEKTAŞİ VAKFI BAŞKANI ÖZDEMİR ÖZDEMİR'İN YANDAŞ MEDYADA İKTİDAR YANDAŞUĞI YAPARAK "SOYKIRIM VE TEHDİT İÇERİKLİ" SÖYLEMLERİNİ KINIYOR VE CUMHURİYET BAŞSAVCILIKLARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ..
AYRICA; BU YANDAŞ KİŞİLER HAKKINDA DA ALEVİ TOPLUMU ADIN/ KURUMLARIMIZCA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUĞUMUZU VE BU KONUNUNDA SONUNj KADAR TAKİPÇİSİ OLDUĞUMUZU BİLDİRİRİZ..